Kladno - Kladno má nové designové třikoše.Vyrobené jsou z recyklovaných plastů. Tyto koše jsou českým výrobkem, jehož cílem je ukázat, že recyklovat odpady má smysl. Najít je můžete třeba u Kladenského Zámku nebo nakladenském Václavském náměstí. Sloužit budou především ke třídění plastů a kovových obalů.
Třikoše jsou menší speciální koše na tříděné odpady a směsný odpad. Původně byly určeny výhradně do horských resortů, kde již nyní slouží ve více než deseti areálech. Konstrukce je vyrobena tak, aby odolala náročným zimním horským klimatickým podmínkám. Mnozí Kladeňáci se tak s nimi už možná setkali na výletech po českých horách nebo na pražské Štvanici či v plzeňském Leháru na břehu Mže, kam je města díky líbivému designu i praktičnosti pořídila. Teď doplní klasické barevné kontejnery iv Kladně.
„Kladno pořídilo ve spolupráci se společností EKO-KOM šestici těchto originálních třikošů, které budou sloužit především ke třídění plastů a kovových obalů. Kladeňáci prvních šest těchto speciálních košů naleznou například na frekventovaném Václavském náměstí či pro kulturní akce velmi využívané Zahradě Kladenského zámku. Koše jsou opatřeny informačními tabulemi o tříděných odpadech. Chceme tak motivovat občany k lepšímu třídění těchto komodit a ukázat, že třídění má opravdu smysl,“ uvedla náměstkyně primátora města Kladna Petra Melčová.
Prostor Václavského náměstí či Kladenského zámku nezvolilo vedení města náhodou. Tato místa vytipovalo s regionálním manažerem společnosti EKO-KOM Pavlem Kubáskem hned z několika důvodů. Jednak jde o poměrně frekventovaná místa v blízkosti obchodů či restaurací, jednak slouží jako odpočinkové zóny s lavičkami, kde se scházejí lidé všech generací, a tím pádem je tu velký potenciál pro třídění plastů a kovů. „S ohledem na lokalitu jsme volili také tříděné komodity. Plast a kovy mají v tomto případě velký potenciál k dalšímu využití, zatímco papír by tady byl často znečištěný od potravin, což by výrazně snižovalo jeho recyklovatelnost,“ dodal k projektu Pavel Kubásek, regionální manažer firmy EKO-KOM.