V lokalitě Háje ve Slaném vznikly tři nové ulice, které bylo třeba pojmenovat. Včerejší zasedání zastupitelstva města odhlasovalo nové názvy podle významných osobností Slaného.
Pro tyto ulice navrhl původně názvy radní Vladimír Konvalinka, který navrhoval pojmenovat je po stromech, které se v místním lesoparku vyskytují, tedy Lipová, Javorová a Dubová, nakonec se odhlasovaly názvy po třech osobnostech Slaného a to, Ivo Rubíka, Antonína Leopolda a Václava Mouchy. Podle radního je vhodnější dávat ulicím neutrální jména, která nebude v budoucnosti chtít nikdo měnit: „„ Já osobně nemám rád, když ulice nesou jméno po lidech či politicích. Za minulého režimu bylo takto pojmenováno mnoho ulic a po převratu došlo k přejmenovávání. Proto jsem preferoval neutrální názvy stromů, které se právě v lokalitě lesoparku Háje vyskytují, protože jsem věděl, že tento název přežije všechny režimy, jelikož jak se říká, historii píší vítězové.
V minulosti jsem už zažil petici v místní části Kvíc, kde žádají občané přejmenování ulice Rudé armády a ač pohledy na historii můžeme mít různé, tak jsem se tomuto tématu chtěl do budoucna vyhnout a raději mít ulice Lipová, Javorová a Dubová.“ Nicméně nové ulice nesou jména po místním starostovi, který zemřel předčasně po boji s rakovinou, archeologovi a profesorovi umění, takže do budoucna kontroverze zřejmě nehrozí.
Ivo Rubík byl slánský starosta, který zemřel v 54 letech po boji s rakovinou. Byl to také krajský zastupitel. V čele města stál 15 let, jeho odkaz si zde dodnes připomínají například na vzpomínkových akcích. Středočeský kraj ho ocenil in memoriam za příkladnou péči o válečné hroby. Proslavil se také svým bojem proti tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi, kdy na protest proti jeho praktikám sundal na krajském úřadě obraz T. G. Masaryka.
Antonín Leopold, absolvent Filosofické fakulty UK obor český jazyk a filosofie, působil od roku 1955 do 1987 na slánském gymnáziu, aktivně se zapojil v oblasti památkové péče a stal se oblastním konzervátorem.
Václav Moucha studoval po maturitě prehistorii a etnografii na FF UK, jeho zájem o archologii podnítily objevy ze Slánska, které lze vidět v místním muzeu. Byl dlouholetým spolupracovníkem Archeologického úřadu, kde pracoval až do roku 1998, kdy odešel do důchodu. Zajímal se hlavně o konec mladší doby kamenné a počátky doby bronzové. Za své éry podnikl několik záchranných výzkumů na Slánsku a Kladensku.