Středočeské střední školy nabídnou od příštího školního roku celkem 90 nových míst v prvním ročníku pedagogických oborů. Žádosti tří škol o zápis nových oborů do rejstříku škol a školských zařízení schválila rada kraje. Jednou z nich je kladenská SOŠ a SOU Kladno.
„Pedagogika je obor, jehož absolventi v posledních letech nemají problém najít uplatnění, což dokládají data z Úřadu práce. Obor Předškolní a mimoškolní pedagogika chce od září otevřít SOŠ a SOU Kladno, náměstí Edvarda Beneše. Škola chce od příštího školního roku přijmout do prvního ročníku 30 žáků,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha s tím, že nejde o vznik nových pedagogických škol, ale rozšíření nabídky oborů na daných školách. Vzdělávání bude probíhat v denní formě a je zakončené maturitou.
Školu ve čtvrtek navštívil ministr školství Mikuláš Bek spolu s hejtmankou Petrou Peckovou: "Celé dopoledne jsme strávili s ministrem školství Mikuláš Bek, kterému chceme s kolegou Milan Vácha - radní Středočeského kraje pro oblast vzdělání a sportu ukázat skvělé středočeské odborné školy.
Začali jsme v jedné, která je spojena se jmény prvních československých prezidentů. TGM byl tím, kdo „zalobboval“ u městské rady Kladna, aby věnovala pozemek, a díky tomu vznikla v roce 1930 předchůdkyně dnešní SOŠ a SOU Kladno, náměstí E. Beneše 2353. Je to ukázková odborná škola, která ale klade velký důraz i na všeobecné vzdělání. Žáci tu mohou studovat nejen veřejnosprávní nebo sociální činnost, či logistické služby, ale také kombinované lyceum, což je jeden z velkých trendů ve vzdělávání. A nově přidávají od příštího školního roku maturitní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Čtyřletý studijní obor v sobě spojuje studijní obory Učitelství pro mateřské školy a Vychovatelství," zmínila hejtmanka nový obor.
Dále si pochvalovala to, jak je škola moderní: "Je to také škola, která je skvělým příkladem, jak modernizujeme za využití všech možných dostupných prostředky naše středočeské střední školy, kterých máme mimochodem 111. V rámci zkvalitnění podmínek pro odborné vzdělávání uspěla škola s projektem vybudování odborných učeben za téměř 40 milionů korun v rámci Integrovaného regionálního programu (dotace 30,6 mil. Kč a spolufinancování z rozpočtu kraje 9,2 mil. Kč), který zahrnuje přístavbu, kde budou třeba nové odborné učebny pro výuku cizích jazyků, práci s digitálními technologiemi, přírodní vědy, polytechnické vzdělávání. A to už se „vylepšovalo“ teď přes prázdniny. To se podařila nejen renovace, ale především se třídy dovybavily špičkovou technikou a pomůckami. Nechybí další tabule s interaktivními displeji, software pro výuku jazyků, pro efektivní práci logistických center, Codexis pro žáky oboru Veřejnosprávní činnost a mnoho nových knih ve školní knihovně v tištěné i audio formě. Žáci mají nové relaxační odpočinkové koutky na všech chodbách i v mezipatrech. Celková investice, kterou zaplatil Středočeský kraj - oficiální stránka je 7,5 milionů."