Bezmála dvě stovky policistů, jak z dopravní, tak i pořádkové služby, a veškeré dostupné technické vybavení, nasadili policisté na území středních Čech při masivní dopravně bezpečnostní akci zaměřené na veškeré prohřešky řidičů. A to jak osobní, tak i nákladní dopravy.
Policisté tak v jeden den nasadili do akce v celém kraji viditelně policejní vozy s hlídkami, motorky, monokulární dalekohledy, bezpilotní letadla – drony či autobus k dokumentaci prohřešků řidičů zejména nákladní dopravy. Zaměření akce bylo širokospektrální – policisté kontrolovali dodržování rychlostních limitů, telefonování za jízdy, používání bezpečnostních pásů, technický stav vozidel, dodržování pravidel silničního provozu při jízdě v jízdních pruzích či předjíždění nákladních vozidel v místech, kde je to zakázáno. Na poslední dva zmiňované prohřešky proti BESIPu se zaměřovali zejména policisté z dálničních oddělení. V neposlední řadě pak policisté samozřejmě v rámci kontrol zjišťovali, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiné psychoaktivní látky.
V rámci celodenní dopravně bezpečnostní akce prošlo silniční kontrolou (jak na dálnicích, tak i silnicích středních Čech) přes devět set vozidel všech typů, přičemž přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se dopustilo cca 25 % z nich, tedy přes dvěstě řidičů.
Mezi nejčastějšími přestupky, které policisté řešili, dominovalo nepoužití bezpečnostních pásů, špatný technický stav vozidla, porušení rychlostních limitů. Více jak dvě desítky řidičů při jízdě telefonovaly, zhruba desítka jela bez potřebné dálniční známky a zhruba stejný počet řidičů neměl děti usazené v potřebném zádržném systému.
Pomocí dronů, které policisté využili při dopravní akci a které „řídili“ policisti – piloti dronů, kterých je k ovládání tohoto bezpilotního prostředku proškoleno v rámci vlastní „pilotní školy“ více jak sto v rámci Středočeského kraje, zadokumentovali a následně pak policisté řešili přes dvě desítky pochybení proti BESIPu. Jednalo se zejména o porušení vodorovného značení V1a, tedy přejíždění na plné čáře, nezastavení na příkaz dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“, jízdu v zákazu vjezdu, telefonování za jízdy a nepoužití bezpečnostních pásů. V neposlední řadě řešili a do správního řízení oznámili předjíždění kamionů proti zákazové značce.
Během jediného dne dopravně bezpečnostní akce s takto masivním nasazením jak policistů, tak i technických prostředků, udělili policisté 215 řidičům pokuty za přestupky v dopravě v částce přes 105 tisíc korun, dalších 11 (z celkového počtu 226, kteří se dopustili nějakého přestupku) oznámili místně příslušným orgánům měst a obcí, které budou přestupky řešit v rámci správního řízení.