Medvědi na kladenském zámku se mají dobře a dokonce se dožívají jednou tak dlouhého věku, jako medvědi ve volné přírodě.
"V roce 2000 bylo rozhodnuto o rekonstrukci zámecké zahrady a také o tom, že v ní bude vybudován výběh pro medvědy. Původně do něj měl být umístěn medvěd ze slavného večerníčku (posléze byl umístěn do Berouna), ale když se našly u Moravských Budějovic odložené bedny se dvěma medvědicemi, rozhodl tehdejší, ale i současný primátor Milan Volf o tom, že se nalezené medvědice převezou právě na Kladno. Tím je zachránil před utracením," uvádí Lukáš Jůdl.z magistrátu města Kladna.
Nyní je medvědárium je součástí zahrady kladenského zámku, takže je pro veřejnost volně přístupné: "Medvědice jsou ve výběhu sice dvě, ale ačkoliv jde o matku s dcerou, spolu se nesnesou, proto se ze zázemí pouští do výběhu vždy jen jedna – k vidění tedy nejsou obě současně." Jak získalo medvědárium medvědy? "Jak už bylo zmíněno, medvědice byly nalezeny jako odložené v Moravských Budějovicích. Podle všeho patřily ukrajinskému cirkusu. Medvědice žily v hrůzných podmínkách a převozem na Kladno si zachránily život."
O medvědice se starají ošetřovatelé z nedaleké Záchranné stanice AVES Kladno, Čabárna: "Není v podstatě možné znát přesný věk medvědic, ale té starší (Martě) by mělo být asi třicet a její dcera (Míša) je zhruba o čtyři roky mladší. Oběma se daří evidentně dobře, protože ve volné přírodě se medvěd dožívá zhruba poloviny. Je to dáno i tím, že si nemusí lovit potravu a mají pravidelné a kvalitní ošetřování."